درب ضد آب

خرید درب ضد آب در رشت، گیلان و مازندران

خرید درب ضد آب در رشت

درب ضد آب در رشت و شهرهای شمالی که از فصل های پرباران زیادی دارند و رطوبت در آن ها بسیار زیاد است از اهمیت بالایی برخوردار است. همانطور که می دانید رطوبت و آب تاثیر نامطلوبی بر ساختار انواع درب می گذارد. بنابراین خرید درب های ضد آب در رشت و شهرهای شمال کشور که در استان های گیلان و مازندران هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله از کلینیک موعود به ماهیت درب های ضد آب و لزوم استفاده از آن ها در شهرهای مرطوب می پردازیم. در ادامه مرکز فروش آنلاین بهترین درب ضد آب را معرفی می نماییم.

تاثیر آب و هوای مرطوب بر درب های ساختمان

درهای اتاق خواب و ساختمان معمولا از فلز و چوب ساخته می شوند. فلز در برخورد با رطوبت زنگ می زند و ظاهر ناخوشایندی پیدا می کند. درهای چوبی نیز که آسیب دیدگی بیشتری در برابر رطوبت دارند، دچار پوسیدگی می شوند و به اصطلاح “تبله” می کنند. تاثیر منفی آب و رطوبت به بافت چوب اکثرا مربوط به تشکیل باکتری ها و قارچ ها می باشد. این قارچ ها نه تنها بافت چوب را از لحاظ ظاهری به هم می ریزند، بلکه با تکثیر شدن آن ها باعث خرابی درب نیز می شوند. این مساله در فصل های گرم سال و با دمای 36 درجه سانتی گراد تشدید می شود. حتی درهای فلزی نیز چنانچه رنگ مناسبی به آن ها نزده باشند دچار زنگ زدگی می شوند. همین امر باعث می شود خرید درب ضد آب در رشت و شهرهای شمالی که رطوبت زیادی دارند ضروری به نظر برسد.

عدم نفوذ آب به درب های ضد آب

لزوم استفاده از درب ضد آب در شهرهای شمالی

چنانچه گفته شد خرید درب ضد آب در شهرهای مرطوب و پرباران اهمیت زیادی دارد. نیم بیشتر سال در این شهرها با بارندگی های شدید همراه است. در چنین شرایطی درب های ورودی ساختمان هایی که در این شهرها واقع شده اند در مواجهه مستقیم با قطرات باران هستند. همین امر باعث می شود زودتر خراب شده و غیر قابل استفاده بشوند. این مساله در شهرهای شمالی به دلیل مجاورت با دریای خزر و رطوبت زیاد تشدید می شود. میزان رطوبت در هوای شمال در اکثر روزهای سال بیش از 50 درصد است. این در حالی است که چوب در مواجهه با رطوبت بالای30 درصد دچار آسیب جدی می شود. این به این دلیل است که انواع قارچ هایی که به بافت چوب آسیب می زنند در هوای مرطوب رشد بیشتری دارند.

لزوم استفاده از درب ضد آب در شهرهای شمالی

درب ضد آب در رشت، گیلان و مازندران

درب های ضد آب انواع مختلفی دارند. ولی باید به این نکته دقت داشت که تمامی این درب های ضد آب در رشت و شهرهای شمالی کاربرد ندارند. این امر به دلیل رطوبت بسیار بالای این شهرها می باشد. در ادامه به بررسی ویژگی های درب های ضد آب مناسب برای شهرهای شمالی و پر رطوبت می پردازیم:

درب های ضد آب چوبی 

ساختار اصلی این درب ها چوب است. به همین دلیل است که به این نام معروف هستند. اما بسیاری از آن ها با روکش های تشکیل شده از مواد پلیمری پوشیده شده اند. در ادامه به بررسی درب های ضد آب در رشت که ز چوب ساخته شده اند و مناسب آب و هوای مرطوب هستند می پردازیم:

  • درب های ضد آب یو پی وی سی: این نوع درب های ضد آب چوبی به عنوان درب های ضد آب داخلی در رشت و شهرهای شمالی مناسب هستند. ولی از آن جایی که ماده اصلی تشکیل دهنده درب های یو پی وی سی چوب است، همچنان باید با احتیاط بیشتری از آن ها به عنوان درب های ورودی استفاده کرد.
  • درب های ضد آب پلی وود: در تولید درب های ضد آب پلی وود از مواد پلیمری بیشتری استفاده شده است. بنابراین مقاومت بیشتری نسبت به درب های یو پی وی سی در برابر آب و رطوبت دارند. اما همچنان استفاده از آن ها به عنوان درب ضد آب ورودی ساختمان در رشت و شهرهای شمالی توصیه نمی شود. چنانچه قصد خرید درب پلی وود را دارید می توانید با شماره تلفن 09134620339 تماس بگیرید.
  • درب اچ پی ال یا ملامینه: درب اچ پی ال یا ملامینه جزء درب های چوبی ای محسوب می شود که گزینه مناسبتری برای درب ورودی در شهرهای شمالی است. این به دلیل استفاده از روکش لمینت فشرده بر روی درب ها است. اما استفاده از این درب های ضد آب در گیلان و شهرهای پر رطوبت به عنوان درب داخلی بیشتر توصیه می شود.

درب های ضد آب چوبی

درب های ضد آب فلزی

درب های ضد آب فلزی در رشت و شهرهای شمالی چیزی است که بیشتر مشاهده می شود. این به این دلیل است که علاوه بر اینکه مقاومت بالایی در برابر رطوبت و باران دارند، هزینه ساخت آن ها نیز کمتر است. همچنین به دلیل اینکه در شهرهای شمالی ویلاسازی زیاد انجام می شود، درب های فلزی نیز بیشتر کاربرد دارند. درب های ضد آب فلزی در رشت و شهرهای شمالی بیشتر از آهن ساخته شده اند. بنابراین برای زیباتر کردن آن ها می توان از طرح های سی انسی نیز استفاده کرد. برای درب های داخلی ساختمان نیز می توان از درب های آلومینیومی استفاده کرد.

درب های ضد آب فلزی

درب های شیشه ای

درب های شیشه ای بیشتر با درب های پلی وود ترکیب می شوند و به عنوان درب های داخلی برای ویلاهای مجلل به کار برده می شود. آسیب پذیر بودن آن ها در برابر اجسام سنگین و شکسته شدنشان یکی از دلایلی هست که از این درب ها به عنوان درب ضد آب در رشت و شهرهای شمالی به کار برده نمی شود. همچنین این درب ها به تنهایی گزینه مناسبی برای درب های ضد آب مناسب سرویس بهداشتی هستند.

درب های ضد آب شیشه ای

خرید درب ضد آب در شهرهای مرطوب شمالی

قیمت درب های ضد آب در رشت و گیلان متفاوت است. به همین دلیل در هنگام خرید این درب ها باید به بررسی دقیق نیاز،  قیمت هر کدام از درب ها و نرخ مختلفی که مراکز فروش متفاوت عرضه می کنند بپردازیم. همچنین به دلیل دور بودن مراکز خرید معتبر از شهرهای شمالی، خرید درب ضد آب مناسب مشکل به نظر می رسد. یکی از معتبرترین مراکز فروش درب ضد آب در اصفهان، کلینیک موعود می باشد. برای خرید اینترنتی درب ضد آب در شمال کشور می توانید با مراجعه به صفحه فروشگاه اینترنتی موعود از تمام نمونه های درب ضد آب دیدن نمایید. در صورت نیاز به مشاوره خرید، استعلام قیمت درب ضد آب و نحوه ارسال کافیست با شماره تلفن 09134620339 تماس حاصل فرمائید.

خرید از فروشگاه

خرید از فروشگاه

2 پاسخ در“خرید درب ضد آب در رشت، گیلان و مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *