درب ضد سرقت

خرید درب ضد سرقت (چه درب ضد سرقتی بخرم؟)

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش برندهای مختلف، خرید درب ضد سرقت و انتخاب آن مشکل تر شده است. خرید درب ضد سرقت مناسب از بین برندها و ویژگی های مختلف کار مهمی است. برای بررسی این محصولات که متعلق به کشورهای مختلف هستند، باید با خصوصیات هر کدام از آن ها آشنا باشیم. همچنین باید در نظر بگیریم که علاوه بر بررسی گزینه های وارداتی، اخیرا ایران نیز دست به تولید این درب ها زده است. در این مقاله از کلینیک ساختمانی موعود یک راهنمای جامع برای خرید بهترین درب ضد سرقت ارائه می کنیم.

انواع درب ضد سرقت

ظاهر درب های ضد سرقت ممکن است به صورت فلزی یا چوبی باشند. اما چیزی که هم در درب های ضد سرقت چوبی و هم فلزی مهم است مواد تشکیل دهنده داخلی آن است. هنگام خرید درب های ضد سرقت باید با انواع آن آشنا باشید تا نسبت به محل قرار گرفتن ساختمانتان، کاربری ساختمان و بودجه در نظر گرفته شده برای خرید آن، دست به انتخاب بزنید تا درب ضد سرقت مناسب خود را انتخاب کنید.در ادامه به توضیح انواع درب های ضد سرقت می پردازیم:

درب های ضد سرقت چوبی

همانطور که از نام این درب ها پیداست،به دلیل اینکه هسته این درها از چوب است و با روکش هایی مانند ای بی اس پوشانده شده اند، ظاهری شبیه درهای چوبی دارند. درهای پلی وود بهترین گزینه برای این منظور هستند. لایه داخلی درب را با ورقه های فلزی پر می کنند تا مانع شکستن آن شوند. بین این ورقه های فلزی محکم را با ماده ای به نام پشم سنگ پر می کنند. روکشی که برای این نوع درب ها استفاده می شود می تواند آن ها را علاوه بر ضد سرقت، به درب ضد آب، ضد حریق چوبی و ضد رطوبت نیز تبدیل کند. این درب های ضد سرقت چوبی، ایمنی متوسطی دارند. برای همین خرید این درب های ضد سرقت، در ساختمان های مسکونی و تجاری که سارقان نمی توانند با تخریب درب سر و صدا ایجاد کنند، گزینه مناسبی محسوب می شود. اما همچنان استفاده از قفل درب ضد سرقت عالی برای آن ها ضروری محسوب می شود.

درب ضد سرقت چوبی

درب های امنیتی فلزی

درب ضد سرقت فلزی مزایای بیشتری نسبت به نمونه چوبی آن دارد. با خرید درب های ضد سرقت فلزی، از امکانات درب های  ضد آب، ضد حریق، عایق صدا نیز برخوردار می شوید. این درب ها نسبت به درب های چوبی سبک تر هستند و می توان چند قفل همزمان بر روی آن ها نصب کرد. اما مهم ترین مزیت آن این است که تعداد ورقه های فلزی بکار برده در آن ها بیشتر است. در این درب ها به جای یک لایه، از دو لایه ورقه فلزی در دو طرف در استفاده می شود که بین آن ها نیز یک لایه عایق دما و صدا به کار برده شده است. همین امر باعث می شود با خرید این درها از ایمنی بیشتری نیز بهره مند شوید. استفاده از طرح های سی انسی برای این محصولات، آن ها را به درب ضد سرقت سی انسی می کند.

درب ضد سرقت فلزی

درب های امنیتی فولادی

با خرید درب های ضد سرقت فولادی از بیشترین میزان ایمنی بهره مند می شوید. ضخامت ورقه های فلزی داخلی این درب ها به 2 میلی متر افزایش پیدا کرده است. همچنین برای غیر قابل نفوذ کردن بیشتر آن ها میان لایه ها با موادی مثل مواد ضد برش، ضد تخریب و ضد اسید پر می شود. این مواد باعث می شوند تخریب درب در مکان هایی که سارقان فرصت کافی برای تخریب در را داشته باشند نیز امکان پذیر نباشد. خرید این درب های ضد سرقت بزرگ، در مکان هایی مانند کارخانه جات، خانه های ویلایی دور از شهر، بانک و طلا فروشی ها پیشنهاد می شود. نصب درهای ضد سرقت فولادی به دلیل وزن زیادشان از سایر درها مشکل تر است.

درب ضد سرقت چینی

درب ضد سرقت مناسب شما کدام است؟

برای خرید درب ضد سرقت مناسب، آشنایی با مارک ها و برندهای درب ضد سرقت ضروری است. در حال حاضر خرید درب های ضد سرقت در داخل ایران، از بین محصولات کشور چین و ترکیه انجام می شوند. اخیرا ایران با وارد کردن یراق آلات و مواد اولیه این درب ها از ترکیه، و مونتاژ آن ها دست به تولید برندهای مختلف این درب ها زده است. بهترین درب های ضد سرقت به درب های ترکیه داده شده اند. درب های ضد سرقت لوکس نیز از میان این درها انتخاب می شود. البته لازم به ذکر است که علاوه بر زیبایی و کیفیتشان، قیمت بالاتری نیز دارند. درب های ضد سرقت چینی بر خلاف نظر عموم، نسبتا با کیفیت هستند. همین امر باعث شده خرید درب های ضد سرقت چینی مقرون به صرفه تر به نظر برسد.

درب ضد سرقت فولادی

درب هایی که مواد اولیه ترک دارند ولی در ایران مونتاژ می شوند به درب های ضد سرقت ایرانی معروف هستند. گاهی فروشندگان اصطلاحا به درب های مونتاژ شده در ایران درب های ترک و به درب هایی که به طور کامل در کشور ترکیه تولید می شوند، درب های ضد سرقت ترک اصل می گویند. کیفیت این دو درب بسیار شبیه هم است، اما تفاوت هایی در ظاهر و روکش نیز دارند. آنچه مسلم است خرید درب های ضد سرقت ترک، مستلزم صرف هزینه بیشتری می باشد. در جدول زیر این درها را از لحاظ قیمت، زیبایی و کیفیت با هم مقایسه می کنیم:

انواع درب ضد سرقت

میزان کیفیت

میزان زیبایی

قیمت

درب های ضد سرقت چینی

کم

کم

کم

درب های ضد سرقت ترکی

عالی

عالی

زیاد

درب های ضد سرقت ایرانی متوسط متوسط

متوسط

قیمت درب های ضد سرقت

همان طور که می دانیم قیمت های متفاوتی از درب های ایمنی در بازار وجود دارد.این مساله خرید درهای ضد سرقت در اصفهان را پیچیده کرده است. تفاوت قیمت این درب ها به طور کل مربوط به کیفیت ساختشان است. کیفیت قفل و لولای ضد سرقت، روکش درب و کیفیت چهارچوب از مهمترین گزینه های تعیین کننده قیمت در درها هستند. همچنین درب هایی که ورقه های ایمنی داخل آن ها ضخیم تر و با کیفیت تر باشند، گران تر هستند. روکش درب های ضد سرقتی که کار شده هستند نیز، بر قیمت درها تاثیر می گدارند.

در نظر داشته باشید همیشه قیمت بیشتر نشانه کیفیت بهتر نیست. گاهی برای خرید درب ضد سرقت به فروشندگانی مراجعه می کنیم که از عدم آگاهی خریداران استفاده می کنند و صادقانه در مورد کیفیت قفل و لولا یا ضخامت ورقه ایمنی داخلی،اطلاعات نمی دهند. در چنین شرایطی یک درب ضد سرقت معمولی را با بالاترین قیمت، به خریدار عرضه می کنند. طبق آنچه گفته شد، بهتر است برای خرید اینترنتی درب های ضد سرقت یا خرید حضوری آن ها، از فروشگاه های معتبر یا نمایندگی های معروف اقدام کنید.

درب ضد سرقت با کیفیت

چه درب ضد سرقتی بخریم؟

در آخر در نظر داشته باشید همیشه لازم نیست به امید خریدی بهتر، دربی را بخرید که قیمت بالایی دارد. گاهی امکانات فراوان یک درب، برای ساختمان مورد نظر شما زیاد است. بنابراین در نظر بگیرید که هر ساختمانی نسبت به ویژگی های خود، به درب ضد سرقت مناسب خود نیاز دارد. تحقق این امر تنها با مشاوره گرفتن از متخصصین در این زمینه امکان پذیر است. کلینیک ساختمانی موعود دارای معتبرترین متخصصان در زمینه خرید درب های ضد سرقت در اصفهان است. همچنین در سراسر ایران نیز خریداران زیادی دارد. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین کلینیک موعود، نسبت به خرید درب ضد سرقت مناسب برای ساختمانتان اقدام کنید.

فروشگاه الوند

خرید از فروشگاه

11 پاسخ در“خرید درب ضد سرقت (چه درب ضد سرقتی بخرم؟)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *