درب های داخلی

درب سی ان سی چیست؟ (انواع درب cnc فلزی و چوبی)

انواع درب سی انسی

شاید شما هم هنگام انتخاب درب برای ساختمانتان از فروشنده نام درب سی ان سی را شنیده باشید. همچنین فروشندگان در و پنجره برایتان توضیح می دهند که قیمت درب های cnc اندکی بالاتر از درب های ساده است و ظاهر متفاوتی نیز دارند. حتی ممکن است این سوال برایتان ایجاد شده باشد که تفاوت درب های سی ان سی فلزی و چوبی چیست؟ آنچه مشخص است آشنایی با این درها و همچنین مدل های درب cnc برای خریداران حائز اهمیت است. کلینیک موعود در این مقاله شما را با سی ان سی و انواع مدل ها و طرح های درب های سی ان سی آشنا می کند.

درب سی ان سی چیست؟

از زمان قدیم هنرمندانی به نام منبت کار وجود داشتند که با استفاده از قلم های فلزی طرح های بسیار زیبا روی چوب ایجاد می کردند. ایجاد این طرح ها زمان زیادی صرف می کرد. همچنین به دلیل اینکه هنر دست استادکاران بود قیمت بالایی نیز داشت. وارد کردن دستگاه های سی ان سی به ایران باعث شد در بعضی مواقع طرح درب سی ان سی جایگزین منبت کاری شود. مته های سر این دستگاه طرح های کامپیوتری را به صورت خطوط صاف، منحنی و دایره روی چوب و فلز اجرا می کند و با برش های کم عمقی ظاهر در را از سادگی در می آورند. مدل های درب cnc ساده هستند و هرگز پیچیدگی هنر منبت کاری را ندارند. جدیدا نیز دستگاه های سی ان سی لیزری وارد بازار شده اند که به جای مته، از لیزر برای برش و حکاکی استفاده می کند.

درب سی ان سی چیست

انواع درب سی ان سی

مدل های درب سی ان سی را می توان روی درهای چوبی و فلزی اجرا کرد. باید به این نکته دقت کرد که با یک دستگاه نمی توان هم روی فلز و هم چوب طرح زد. چون دستگاه درهای cnc فلزی و چوبی متفاوت هستند. اما شیوه کار آن ها تقریبا یکسان است. به این صورت که طرح مورد نظر توسط نرم افزار خاص کامپیوتری ایجاد می شود. پس از آن دستگاه سی ان سی میلینگ طرح درب cnc را بر روی درها اجرا می کند. در ادمه به شرح انواع درب سی ان سی می پردازیم:

درب سی ان سی چوبی

همان طور که قبلا اشاره کردیم درب cnc جایگزین کنده کاری روی چوب شد. به همین دلیل نیز چوب اولین و مهمترین متریالی بود که این طرح ها روی آن اجرا شد. یکی دیگر از دلایل آن نیز درخواست بالای درهای چوبی بود. طرح درب های سی ان سی روی تمامی انواع درهای ساختمانی تمام چوب، ام دی اف، اچ دی اف و پلی وود که از ضخامت مناسب چوب بر خوردارند قابل اجرا می باشد. در ادامه به بررسی امکان پیاده کردن طرح درب های cnc روی انواع درهای چوبی می پردازیم:

درب سی ان سی چوبی

درب cnc تمام چوب

بر روی درهایی که به طور کامل از تخته های چوب گردو، راش و غیره ساخته شده باشند می توان طرح های سی ان سی را اجرا کرد. هرچند این درها مناسب برای پیاده کردن هنر منبت کاری هستند، اما چنانچه برای آماده کردنشان زمان کمی داشته باشیم می توان سی ان سی را جایگزین کرد.

درب cnc ام دی اف

درهای ام دی اف با روکش های مختلفی مانند ای بی اس، پی وی سی ساخته می شوند. برای اینک طرح های درب cnc برای روی این درها قابل اجرا باشد باید لایه ام دی اف را ضخیم در نظر گرفت. از این درها به عنوان درب cnc چوبی اتاق استفاده می کنند.

درب cnc پلی وود

پلی وود یکی از بهترین درهای چوبی و درب های ضد آب است که با تجهیز کردن لایه های داخلی آن به ورقه های فلزی می توان از آن به عنوان درب ضد سرقت نیز استفاده کرد. با استفاده از طرح هایی که توسط این دستگاه روی آن زده می شود، می توان از این درها به عنوان درهای آپارتمانی نیز استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت درب های سی ان سی پلی وود می توانید با کارشناس درهای ساختمانی به شماره تلفن 09134620339 تماس بگیرید.

درب cnc پلی وود

درب cnc اچ دی اف

اچ دی اف یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده درهای چوبی است که از نظر ضخامت و مقاومت از ام دی اف بهتر است. این درها را با روکش های مختلف مانند ملامینه و یو پی وی سی تهیه می کنند که در بسیاری از مواقع به نام روکش آن ها شناخته می شوند. به طور مثال درهای ملامینه یا اچ پی ال. این درها با هر روکشی که ساخته شده باشند مناسب برای اجرای طرح درب سی ان سی هستند.

درب سی ان سی فلزی  

از درب های فلزی به عنوان درب های ضد حریق و ضد سرقت استفاده می شود. مدل درب سی ان سی فلزی به وسیله دو نوع دستگاه پیلینگ و لیزری انجام می شود. برش ها و طرح هایی که با دستگاه لیزر داده می شود با طرح های فرفورژه متفاوت هستند از ظرافت بیشتری برخوردار است. بنابراین درب cnc فلزی که با لیزر طرح زده می شود لوکس تر به نظر می رسد و از آن ها می توان به عنوان درب cnc حیاط استفاده کرد. همچنین طرح این محصولات که با دستگاه لیزر زده می شود، از چوبی متنوع تر و پیچیده تر است.

درب سی ان سی فلزی

درب cnc شیشه ای

شیشه نیز یکی از موادی است که در ساخت درهای ضد آب ساختمان، مخصوصا درب های ضد آب سرویس بهداشتی از آن ها استفاده می کنند. حکاکی روی شیشه با استفاده از دستگاه لیزر مشکل است. به همین منظور از دستگاه های مته دار استفاده می کنند. اما تکنسینی که این کار را روی شیشه انجام می دهد، به دلیل ماهیت شکننده بودن شیشه، باید مهارت کافی را داشته باشد.

کاربرد درب های سی ان سی

انواع درب cnc کاربردهای متفاوتی دارند. به طور مثال درب سی ان سی فلزی بیشتر به عنوان در خانه های ویلایی، باغ ها و ویلاها به کار برده می شود. در بعضی از موارد نیز این درها را برای ایمنی بیشتر با شیشه های نشکن همزمان ترکیب کرده و استفاده می کنند. استفاده از درب cnc چوبی نیز کاملا بستگی به ویژگی آن ها مانند ضد آب، ضد سرقت و ضد حریق دارد. از درهای ضد حریق چوبی و  ضد سرقت سی انسی به عنوان درهای آپارتمانی استفاده می کنند. از انواع ساده تر آن ها که معمولا از ام دی اف ساخته شده اند به عنوان درب کمد دیواری cnc استفاده می شود.

کاربرد درب های سی ان سی

قیمت درب cnc

قیمت این درها بر اساس فلزی یا چوبی بودن و همچنین نوع کاربردشان متفاوت است. عواملی که در قیمت درب cnc تاثیر گذار هستند به شرح زیر است:

  • درب های سی ان سی فلزی جزء درهای ضد سرقت لوکس به حساب می آیند و از درهای چوبی قیمت بالاتری دارند. این به دلیل پیچیدگی طرح های درهای فلزی است.
  • طرح های cnc که روی درهای چوبی زده می شود نسبت به انواع درب تغییر نمی کند. این تفاوت قیمت مربوط به میزان نقوش حک شده بر روی در است.
  • تمیز بودن درب ها هنگام تحویل به مشتری یکی دیگر از موارد تاثیر گذار است. هرچه نقوش از نظم بیشتری برخوردار باشند و زیباتر باشند قیمت آن ها نیز بالاتر است.

خرید درب های cnc پلی وود

یکی از پرکاربردترین درهای cnc درب های پلی وود هستند. این درها به عنوان درهای اتاق خواب، ورودی آپارتمان و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معتبرترین مراکز خرید درب پلی وود در اصفهان که امکان خرید اینترنتی را نیز فراهم کرده است، فروشگاه موعود است. این فروشگاه درهای پلی وود را با طرح های متنوع و زیبای سی ان سی عرضه می کند. برای اطلاع از قیمت ها نیز می توانید با شماره تلفن 09134620339 تماس بگیرید.

4 پاسخ در“درب سی ان سی چیست؟ (انواع درب cnc فلزی و چوبی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *