درب وچهارچوب پلی وود سی در

درب و چهارچوب سی در

درب و چهارچوب پلی وود سی درCDOOR

برای ساخت در و چهارچوب از متریال یا مواد اولیه مختلفی در گذر زمان استفاده شده است؛ با پیشرفت علم و تکنولوژی و تغییر نیازهای روز افزون بشر این مواد اولیه نیز روز به روز کامل تر شده است. با ظهور نانو تکنولوژی، ساخت محصولات مختلف با این ترکیب پلیمری در صنعت ساختمان سازی، در چارچوب و پنجره نیز با استقبال بسیاری مواجه شده است. از جمله این مواد میتوان به پلی وود یا چوب پلاست (Polywood) اشاره کرد که به اختصار WPC خوانده میشود.WPC مخفف کلمهWood-Plastic Compositeو به معنای کامپوزیت پلاستیک و چوب می باشد. این کامپوزیت خواص قابل توجهی از مواد پایه و اولیه خود در مقایسه با متریال های دیگر دارا می باشد. برای مثال این مواد دارای بافت و ظاهر چوبی شکل و مقاوم مانند چوب و همچنین قابلیت شکل پذیری و بازیافت شدن مانند پلاستیک را دارا میباشد. ویژه گیهای منحصر به فرد پلی وود باعث میشود تا محصولات تولید شده از این مواد اولیه مانند درب و چهارچوب ، قرنیز ، سفت ، درب پنجره وغیره از ویژه گی های کاربردی این متریال بهره ببرند.

 

درب و چهارچوب پلی وود سی در

ویژگیهای محصولات CDOOR

بصری و زیبایی شناسانه

بخاطر ساختار استاندارد و امروزی دروچارچوب سی در، هماهنگی رنگ و روکش برای دروچارچوب، قرنیز، سفت (آستانه)، پوشش چارچوب فلزی، پروفیل ترکیبی قاب پنجره، پارتیشن های اداری وجود دارد و این مهم برای معماران طراحی داخلی بسیار حائز اهمیت است.
 

ضدآب و قابل شستشو

در و چارچوب های سی دُر کاملا ضدآب می باشد و هیچ آسیب دیدگی در سطح رویه و ساختار درونی آن بروز و ظهور نمی کند؛ این درب و چهارچوب ها به دلیل ساخته شدن از جنس پلی وود یا چوب پلاست قابلیت شستشو با شوینده های غیراسیدی را دارد و در مجاورت آب و رطوبت هرگز پوسیده نمی شود. ویژگیهای منحصر به فرد پلی وود باعث میشود تا محصولات تولید شده از این مواد اولیه مانند درب و چهارچوب، قرنیز، سفت (آستانه)، پروفیل ترکیبی قاب پنجره و غیره از ویژگی های خاص این متریال بهره برده و برای مثال درب و چهارچوب های تولید شده از WPC کاملا ضد آب خواهند بود و از این درب ها میتوان برای کاربریهای سرویس بهداشتی، حمام، استخر، سونا، جکوزی و کلیه مکان های مرطوب که به شدت در مقابل آب و رطوبت قراردارد با دوام و عمر بالا بدون تغییر ظاهری استفاده نمود. این ویژگی ضد آب بودن درب های پلی وود سی در باعث میشود تا جایگزین مناسب برای انواع دربهای دیگر مانند درب های MDF، درب های HDF، درب های ABS، دربهای چوبی و درب هایHPL باشد.
 

مقاومت ساختاری و استاندارد جهانی

ترکیب پلیمر با خورده چوب های آسیاب شده Grind Wood، متریالی بوجود آورده که بسیار مقاوم در برابر ضربه است و مانند چوبهای سخت Hard Wood دارای ضربه پذیری بسیار بالایی است و مانند چوب دمپ کننده نسبی ضربه نیز می باشد. درب های پلی وود سی در به دلیل ساخته شدن به صورت پروفیل با ساختار یکپارچه توسط دستگاهای پیشرفته و به روز صنعتی، مقاومت مطلوب و قابل توجهی در مقابل فشار، انحراف و دفرمگی دارند و به همین دلیل بهترین گزینه برای کاربریهای بیمارستان و مراکز آموزشی و . . . هستند؛ بدین معنی که لنگه در سی در دارای کلاف داخلی جداگانه (بائو)، پرکننده داخلی هانیکام یا مشابه آن و رویه های پشت و روی جداگانه نمی باشد تا روی هم مونتاژ (ساندویچ) و پرس شوند. یکی دیگر از مهمترین ویژگیهای پلی وود ماندگاری بالای پیچ برای لولاها، قفل، دستگیره و یراق اعم از آرام بند، روز بند برقی، سیستم گیوتینی دودبند و . . . می باشد؛ و هیچ ترک خوردگی در محل سوراخ پیچ بوجود نمی آید. دروچارچوب سی در مانند محصولات لاکچری، لوکس و مشابه اروپائی دارای لاستیک درزبند (واشر) درون جامب چارچوب هستند و صدای بسته شدن لنگه در درون چارچوب پلی وود سی در نشان دهنده کیفیت آن می باشد.

 

مقاوم در برابر مواد خورنده

تمام محصولات پلی وود در برابر مواد خورنده مانند اسپری نمکی ، سوخت و روغن مقاوم هستند.پلی وود در برابر ساییدگی مقاومت می کند زیرا سطح صاف محصولات پلی وود به گونه ایی ساخته شده که هیچ گونه شکاف و پیچ و تابی ندارد و به همین دلیل نیز رطوبت را جذب نمی کند. به دلیل وجود مواد پلیمری در ساختار این محصولات حشرات موذی و موریانه ها جذب پلی وود نشده وهیچ آسیبی به این محصولات نمی رسانند. به دلیل مقاوم بودن و محکم تر بودن پلی وود نسبت به چوب ، جوندگان توان جویدن آن را نداشته و تمایلی به امتحان آن نیز ندارند.
 

بهداشتی بودن / آنتی باکتریال

با توجه به دانسیته بالای متریال پلی وود و بدلیل فرآیند تولید صنعتی با تجهیزات مدرن، سطح این درب و چارچوب ها فاقد روزنه و شکاف می باشد که عامل مهم تجمع و رشد باکتری، میکروب و حشرات محسوب میشود. همچنین با انجام فرایند های خاص بر روی آن میتوان از این درب ها برای مصارف آنتی باکتریال استفاده نمود. متریال پلی وود به صورت مذاب اکسترود میشود تا پروفیل یکپارچه درب تولید شود. به همین دلیل دربهای تولید شده کاملا یکپارچه بوده و فاقد شکاف و خلل و فرج می باشد و این امر سبب میشود تا در و چارچوب تولید شده برخلاف درب های چوبی و دیگر دربها مکان مناسبی برای تجمع باکتریها و میکروب ها و حشره هایی مانند سوسک و موریانه نباشد و به همین دلیل این درها بهترین گزینه برای کاربریهای بیمارستانی، هتلی، مسکونی و . . . هستند.

 

عایق نسبی صدا – سرما – گرما

درهای پلی وود سی دُر بدلیل تولید پروفیل یکپارچه و به صورت لایه مشبک (ساختار شبکه ای) و وجود هوای حبس شده داخل آن، عایق می باشند.

خود اطفاء

در و چارچوب های سی در به دلیل ساخته شدن از مواد اولیه پلی وود Polywood)) یعنی ترکیبی از خرده های چوب و پلیمرهای ترموپلاست نوع پلی وینیل کلراید (PVC) و دیگر مواد افزودنی مقاومت مناسبی در برابر حرارت داشته و مانند چوب و روکش چوب به سرعت دچار حریق نخواهد شد و باعث رشد و گسترش آتش نخواهد گردید.
 

بهترین گزینه برای کاربری هایی که دارای فضای مرطوب هستند

سی در بزرگترین تولید کننده انواع در و چارچوب های پلی وود یا WPC برای مصارف درب سرویس بهداشتی، درب اتاقی، درب هتلی، درب بیمارستانی، درب داخلی ساختمان، استخر و سونا و غیره مناسب می باشد. این درب ها با متریال چوب پلاست، کاملا ضدآب، مقاوم و عایق صوت می باشد. سامانه ثبت سفارش محصولات پلی وود شرکت سی در برای بالا بردن دقت و سرعت ثبت سفارشات محصولات پلی وودی در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد. طبق آئین نامه ساختمانی شماره 2800 از لحاظ سبک سازی ساختمانها با توجه به وزن 25 تا 27 کیلوئی هر لنگه در، درهای سی در بعنوان یکی از بهترین گزینه ها همیشه مورد انتخاب بوده است.
 

نصب دقیق، سریع و آسان

نصب دروچارچوب همزمان با فوم پلی یورتان مطابق استانداردهای روز جهانی، همزمان با نصب کابینت آشپزخانه و یا پس از پایان نازک کاری و قبل از بهره برداری بصورت دقیق، سریع و آسان انجام می گردد و کلیه پارامترهای کیفی آن مورد ارزیابی و کنترل می باشد. برای برش متریال پلی وود به شدت MDF گرد و غبار تولید نمی گردد.
 

قابلیت تولید و نصب با ماشین آلات صنعت چوب

به دلیل ایجاد سطوح کاملا صاف و محکم در این درب ها میتوان با توجه به شرایط و حجم سفارش پروژه، از انواع پوشش رنگ و روکش های مختلف اعم از چوب طبیعی و یا HPL و مشابه آن براساس سلیقه مشتری در زیباسازی آن استفاده نمود همچنین بدلیل استحکام بالای این درب ها میتوان طرح های مختلفی را با دستگاه CNC بر روی این درب ها ایجاد کرد. لبه های لنگه در قابلیت نوار لبه شدن با متریالهایی چون PVC, ABS و مشابه آن را دارند.
 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *