درب ضد حریق

قیمت درب ضد حریق (فلزی، شیشه ای، چوبی)

قیمت درب ضد حریق

تفاوت قیمت زیاد درب هایی که در برابر آتش مقاوم هستند باعث می شود مشتریان در کنار ارزیابی کیفیت، قیمت درب ضد حریق را نیز به طور دقیق بررسی کنند. شاید اینطور به نظر برسد که قیمت درب ضد حریق هر چه بالاتر باشد، نشانه کیفیت بالای آن است. اما باید ابتدا در نظر گرفت که دربی که قصد خرید آن را داریم برای چه منظوری تهیه می شود. بررسی تمامی جوانب خرید درب ضد حریق باعث می شود در نهایت دست به انتخاب درستی بزنیم. در ادامه این مقاله از موعود به مقایسه قیمت انواع شیشه ای، فلزی و چوبی مقاوم در برابر آتش و قیمت درب ضد حریق ارزان می پردازیم.

قیمت درب های ضد حریق

برای بررسی قیمت درب ضد حریق باید ابتدا بطور مختصر با ماهیت این درب ها آشنا باشیم. درب ضد حریق از یک تا چهار ساعت قدرت مقاومت در برابر آتش را دارند. هنگام خرید درب ضد حریق فولادی و فلزی، با بررسی ضخامت و جنسشان می توان به ضد حریق بودن آن ها پی برد. اما در مورد درهای ضد حریق چوبی و شیشه ای همه چیز به همین راحتی نیست. درهای چوبی باید از ورقه ها و روکش های ضد آتش ساخته شده و درهای شیشه ای نیز باید از جنس ضد حریق باشند. بررسی این مساله وقتی ضروری به نظر می رسد که درب چوبی ساده را با قیمت درب ضد حریق در بازار عرضه می کنند. زمانی که از جنس روکش ها و ورقه های داخلی آن ها آگاه نباشیم، زمینه این کلاهبرداری را فراهم می کنیم. عوامل موثر در قیمت این درها به شرح زیر است:

قیمت درب های ضد حریق

جنس درب ضد حریق

آنچه مسلم است قیمت درب های ضد حریق شیشه ای که با فلز یا فولاد ترکیب شده باشند از سایر درها بیشتر است. پس از آن قیمت درب های ضد حریق اتاق سرور بانک ها و مراکز مالی که از جنس فولاد است بالاتر است. درهای چوبی جزء درب های ضد حریق ارزان به شمار می آیند. در مورد درهای چوبی باید به این نکته اشاره کرد که قیمت درب های ملامینه و درب های پلی وود تفاوت چندانی با هم ندارند. اما هرچه کیفیت مواد درهای ملامینه و پلی وود بیشتر باشد قیمتشان نیز بالاتر است. برای دریافت لیست قیمت و خرید درب های ضد حریق پلی وود می توانید با کارشناسان فروش کلینیک ساختمانی موعود به شماره تلفن 09134620339 تماس بگیرید.

جنس درب ضد حریق

جنس یراق آلات و چارچوب در

یراق آلات درهای مقاوم در برابر آتش شامل دستگیره، قفل و لولا می شود. تمامی این قطعات باید آنتی پنیک باشند. قفل و لولای برندهای معروف درب ضد سرقت برای این منظور گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. در مورد چارچوب درها نیز باید گفت اگرچه جنس اغلب چارچوب ها فولاد و فلز است اما هرچه ضخامت چارچوب بیشتر باشد کیفیت آن و به طبع قیمت آن نیز بیشتر است. از بین این برندها، مارک قفل و لولای داف و کاله ترکیه از جمله محصولاتی هستند که کیفیت خوبی دارند.

جنس یراق آلات و چارچوب در

روکش درب ضد حریق 

الزاما تمامی درب های ضد آبی که روکش مقاوم در برابر رطوبت دارند، ضد حریق نیستند. پس بهتر است به دلیل قیمت کمشان آن ها را جایگزین درب های ضد حریق نکنیم. روکش های درب های ضد سرقت که ضد خش، ضد ضربه هستند هرچند قیمت بالاتری دارند، اما غالبا مقاومت بالایی نیز در برابر حرارت، آتش و مواد اسیدی دارند و به نوعی ضد حریق نیز محسوب می شوند. قیمت درب های روکش شیشه ای ضد حریق نیز به دلیل قیمت بالای شیشه از درهای ساده بیشتر است.

روکش درب ضد حریق

پشم سنگ و ورقه های فولادی

قیمت درب های ضد حریق به نسبت روکش و ورقه های داخلی آن ها متفاوت است. به طور کلی قیمت پشم سنگ از ورقه های فولادی کمتر است. بنابراین اگر می خواهید قیمت درب ضد حریق ارزان تر شود می توانید از درهای عایق پشم سنگ استفاده کنید. در قیمت درب هایی که از ورقه های فولادی در لایه میانی آن ها استفاده شده است نیز باید گفت که هر چه ورقه های فولادی و فلزی داخلی آن ها ضخامت بیشتری داشته باشند قیمت درب های ضد حریق نیز بالاتر می رود.

پشم سنگ و ورقه های فولادی

کاربرد درب های ضد حریق

کاربرد در مقاوم در برابر حریق یکی دیگر از معیارهایی است که باعث تفاوت قیمت این محصولات می شود. درب های ضد حریق در هر مکانی که امکان آتش سوزی در آن ها زیاد باشد الزامی است. مکان هایی مثل بیمارستان ها، اتاق های سرور، پاساژهای برزگ، درهای ورودی مجتمع ها و راه پله های ساختمان های برزگ. انتخاب درب مناسب برای هر کدام از این مکان ها معیارهای خاص خود را دارد. این معیارها باعث می شود برای برقراری ایمنی از درهای مختلفی با میزان ضد حریق بودن متفاوت استفاده کنند.

فروش درب ضد حریق

اولین چیزی که هنگام خرید درب ضد حریق راه پله ها، ساختمان ها، بیمارستان ها و مجتمع های بزرگ باید به آن توجه کرد، اعتبار فروشگاه عرضه کننده درها است. عدم صداقت در موارد زیر باعث تحمیل ضرر به خریدار هنگام خرید درب ضد حریق می شود:

  • به کار بردن ورقه های فولادی با ضخامتی کمتر از حد استاندارد برای لایه های داخلی.
  • به کار نبردن پشم سنگ برای عایق کردن درب در برابر آتش.
  • فروش درهای ساده به عنوان در ملامینه یا پلی وود.
  • اصل نبودن یراق آلات به کار برده شده در درب.
  • ضخامت کمتر از حد استاندارد چارچوب درب.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم فروشگاه موعود را برای خرید درب ضد حریق در اصفهان انتخاب کنید. فروشگاه موعود یکی از معتبرترین مراکز فروش انواع درب با قیمتی مناسب است که باعث می شود محصولی باکیفیت را با هزینه ای کم دریافت کنید.

1 پاسخ در“قیمت درب ضد حریق (فلزی، شیشه ای، چوبی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *